rr Strona główna
cc O klubie
Historia, reaktywacja
Dane klubu
Sponsorzy
Przyjaciele
Współpraca
Zapisy
rr Beata Małek
rr Galerie
2007
2006
2005
2004
Nowy Sacz
::R.E.K.L.A.M.A::
Witamy serdecznie na stronie Sądeckiego Towarzystwa Sportowego SUPERFIGHTER!
Wydarzenia

21.09.2005 : Beata jedzie na mistrzostwa

Beata Małek, zawodniczka Superfightera, czterokrotna mistrzyni Polski w boksie, jedzie na mistrzostwa świata w amatorskim boksie kobiet! Będzie jedną z czterech reprezentantek naszego kraju.

Obecnie sądeczanka przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Grudziądzu. W Rosji wystartuje w kat. 75 kg, zatem wyższej, niż walczy na co dzień. To manewr taktyczny trenera reprezentacji, na który przystał klubowy szkoleniowiec Beaty Radosław Pietrzkiewicz.

- Prawdę mówiąc, już wcześniej sugerowałem, by moja podopieczna na jakiś czas opuściła kategorię 66 kg - przyznaje Pietrzkiewicz. - W wadze tej zgromadziła się bowiem liczna grupa bardzo mocnych zawodniczek, z niepokonaną Rosjanką Siniecką na czele. Zmiana kategorii nie jest formą dezercji. Po prostu Beata nie ma u sędziów siły przebicia, którzy przy wyrównanej walce wskazują raczej na bardziej renomowaną rywalkę. Tymczasem w kat. 75 kg przeciwniczki wydają się nieco mniej znane i utytułowane. Faworytką jest bardzo wysoka, zatem niewygodna dla konkurentek Szwedka, trzykrotna mistrzyni Europy. Ale i z nią sądeczanka może podjąć równą walkę.

Beata, jak to ma w swym zwyczaju, nie była specjalnie rozmowna. Przyznała, że istotnie, podczas stoczonej na obozie walki sparingowej, złamała - oczywiście nieumyślnie - nos znacznie cięższej od siebie szczeciniance Piwowarskiej i żałuje, że w ten sposób pozbawiła ją możliwości wyjazdu na rosyjską imprezę. O swoich szansach mówi ostrożnie.

- Marzy mi się oczywiście medal, ale zdaję sobie sprawę, przed jakim staję zadaniem - stwierdziła. - To jest boks, gdzie o wyniku walki może decydować ułamek sekundy, moment nieuwagi. Wierzę jednak w swoje możliwości. Zmagania w Rosji traktuję prestiżowo, ale też jako przystanek na drodze do celu numer 1, jakim są dla mnie mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce. Chcę wystartować w nich już w "swojej" kategorii do 66 kg.

(dw)

Impreza, która od 25 września do 2 października odbędzie się w Podolsku k. Moskwy, stała pod znakiem zapytania. Organizatorzy nie potrafili sprostać kłopotom i ogłosili odwołanie czempionatu, zaplanowanego pierwotnie w Sankt Petersburgu. Mistrzostwa globu to jednak nie festyn ludowy w Koziej Wólce, z mordobiciem jako główną atrakcją. Władze FIBA twardo postawiły sprawę: albo dojdzie do spotkania najlepszych pięściarek na świecie, albo Rosjanie zapłacą wysoką karę i długo będą musieli oczekiwać na przyznanie im organizacji imprezy o podobnej randze. Wyjścia nie było. Zawody dojdą do skutku, choć co do warunków socjalnych, jakie zaoferowane zostaną zawodniczkom, można mieć niejakie obawy.

"Dziennik Polski" 2005-09-21

autor: halski

Komentarze(0)imie/nick:
mail: (opcjonalnie)

emotki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Usuń

 
Przegląd Ligowy
PolskiRing.com
BoksKobiet.com
SportyWalki.Pl
PolskiBoks.pl
Boxing.Pl
BoxingForum.Pl
Onet o boksie
Interia o boksie
Katalog stron o boksie
Strona PZB
Strona PZKB
Strona MZB
 
 
Wytwórnia Lodów "LWOWIANKA"
Urząd Miasta
Nowego Sącza
MPEC Sp. z o.o.
Dziennik Polski
Nieruchomosci FORTUNA
Violin Sp. z o.o.
Klub muzyczny SCREAM
Kino Kolejarz
SEZAM