rr Strona główna
cc O klubie
Historia, reaktywacja
Dane klubu
Sponsorzy
Przyjaciele
Współpraca
Zapisy
rr Beata Małek
rr Galerie
2007
2006
2005
2004
Nowy Sacz
::R.E.K.L.A.M.A::
Witamy serdecznie na stronie Sądeckiego Towarzystwa Sportowego SUPERFIGHTER!
Wydarzenia

24.10.2005 : Superfighter w ogniu!

Superfighter w ogniu!Wczoraj nad ranem na osiedlu Milenium w Nowym Sączu spalił się budynek wynajmowany przez Sądeckie Towarzystwo Sportowe "Superfighter", w którym trenują młodzi bokserzy, w tym m. in. Beata Małek, tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie.

Ogień zniszczył całe wnętrze budynku wraz z wyposażeniem. Ze strażackiego meldunku wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Ogień zauważył jeden z mieszkańców osiedla około godz. 5 rano i zaalarmował strażaków, którzy walczyli z ogniem do 7.

Wewnątrz budynku, z powodu dużego zadymienia, pracowali w aparatach tlenowych. Między innymi zerwali to, co zostało po drewnianym, podwieszanym suficie.

- Gdy strażacy pojawili się na miejscu, w budynku była wybita szyba - powiedział wczoraj "Dziennikowi" oficer dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. - Wyglądało tak, jakby ktoś wrzucił coś do środka. Ogień szalał w głównej sali. Spłonęły urządzenia treningowe i wyposażenie. Zniszczona została część budynku. Straty oszacowaliśmy wstępnie na 20 tys. zł, w tym 15 tys. w samym budynku. Przyczyną pożaru było podpalenie umyślne.

Sądeckie Towarzystwo Sportowe "Superfighter" wynajmowało od 1 września br. budynek, znajdujący się na Osiedlu Milenium, na nieistniejącym już od lat miasteczku indiańskim. Niegdyś funkcjonowała w nim harcówka, później biblioteka. Klub wynajął pomieszczenia od Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od dwóch tygodni, po remoncie, ponownie zaczął tętnić życiem sportowym. Odbywały się tam treningi.

Wczoraj wnętrze budynku wyglądało jak pobojowisko. Straszyły dziury po wybitych oknach, a w środku okopcone sadzą ściany i stosy połamanych, zwęglonych desek. Unosił się gryzący zapach spalenizny. W głównej sali treningowej, gdzie był pierwszy w Nowym Sączu podłogowy ring, stała woda. Na miejscu pożaru pracowali policyjni technicy, obecne było kierownictwo klubu, które przyjechało natychmiast po otrzymaniu wiadomości o pożarze. Zgliszcza oglądali z niedowierzaniem: Piotr Polek, prezes GSM oraz zawodnicy trenujący w klubie, wśród których była również Beata Małek.

- Wyremontowaliśmy większość pomieszczeń w środku - mówi Wojciech Górszczyk, członek Zarządu Klubu. - W głównej sali od dwóch tygodni odbywały się treningi. Była wymalowana, miała zamontowane uchwyty do ringu. Trwały prace w drugiej sali oraz szatni. Zabezpieczaliśmy okna. Przygotowywaliśmy miejsce, by mogło ćwiczyć 20 osób. W ciągu dwóch tygodni zgłosiło się dalszych 20 chętnych, pragnących trenować boks. Zakładamy, że był to chuligański wybryk. Czekamy na ustalenia policji, której przekazaliśmy swoje sugestie. Jak najszybciej wyremontujemy naszą siedzibę. Szkoda tylko, że przez ten czas zawodnicy nie będą mieli gdzie trenować.

(MIGA)

"Dziennik Polski" 2005-10-24

autor: halski

Komentarze(0)imie/nick:
mail: (opcjonalnie)

emotki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Usuń

 
Przegląd Ligowy
PolskiRing.com
BoksKobiet.com
SportyWalki.Pl
PolskiBoks.pl
Boxing.Pl
BoxingForum.Pl
Onet o boksie
Interia o boksie
Katalog stron o boksie
Strona PZB
Strona PZKB
Strona MZB
 
 
Wytwórnia Lodów "LWOWIANKA"
Urząd Miasta
Nowego Sącza
MPEC Sp. z o.o.
Dziennik Polski
Nieruchomosci FORTUNA
Violin Sp. z o.o.
Klub muzyczny SCREAM
Kino Kolejarz
SEZAM