rr Strona główna
cc O klubie
Historia, reaktywacja
Dane klubu
Sponsorzy
Przyjaciele
Współpraca
Zapisy
rr Beata Małek
rr Galerie
2007
2006
2005
2004
Nowy Sacz
::R.E.K.L.A.M.A::
Witamy serdecznie na stronie Sądeckiego Towarzystwa Sportowego SUPERFIGHTER!
Wydarzenia

11.04.2006 : Mistrzostwo Beaty

Mistrzostwo Beaty23-letnia Beata Matek, najpopularniejsza sportsmenka regionu 2005 r. w plebiscycie "Dziennika", została mistrzynią Polski w kickboksingu, w formule full-contact.

Podopieczna trenera Radosława Pietrzkiewicza z nowosądeckiego Superfightera okazała się bezkonkurencyjna podczas zawodów w Zielonej Górze w najcięższej kategorii wagowej, powyżej 70 kg. Rzec więc można, że "Beti" jest obecnie najsilniejszą krajową kickbokserką wszechwag.

- Do rywalizacji w mojej kategorii zgłosiły się cztery zawodniczki - opowiada Beata. -W pierwszej walce zmierzyłam się z Joanną Tasak z Poznania. Już po pierwszej mojej akcji nie bardzo wiedziała o co chodzi. Trener poddał dziewczynę. Znacznie trudniejsze zadanie czekało mnie w finale. Naprzeciw stanęła Paulina Biec z Wrocławia, która broniła tytułu sprzed roku. Jest ona ode mnie cięższa o 24 kilogramy. Ciężko więc przychodziło dobrać się jej do skóry. Ale jakoś udało mi się znaleźć na nią sposób.

Występ Beaty w kickboksingu nie był pierwotnie planowany, obeszło się więc bez specjalnych przygotowań - ocenia trener Radosław Pietrykiewicz. - Zawodniczka potrzebowała jednak walk, ponieważ w boksie, na ringach krajowych nie może znaleźć przeciwniczek równych sobie, a na jej wyjazd na turniej w Moskwie Polski Związek Bokserski nie znalazł środków. Dominacja Małkównej w Zielonej Górze nie podlegała dyskusji. W półfinale zupełnie się nie zmęczyła - walka trwała zaledwie 30 sekund, zaś w decydującym o złocie boju wygrała jednogłośnie na punkty. Rywalka była niewygodna, dużo cięższa i wyższa, dysponowała większym zasięgiem ramion. Technika Beaty wzięła jednak górę nad siłą potężnej Pauliny. Walka ta podpowiedziała mi, nad jakimi elementami w wyszkoleniu muszę jeszcze ze swą podopieczną popracować.

Trener Pietrzkiewicz podkreśla, że wyjazd sądeckiej ekipy do Zielonej Góry byłby niemożliwy, gdyby nie państwo Bernadetta Argasińska i Leszek Stanisław Kopeć z firmy "Lwowianka". Już tradycyjnie pokryli oni koszty podróży.

„Dziennik Polski Nowosądecki”.

autor: halski

Komentarze(0)imie/nick:
mail: (opcjonalnie)

emotki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Usuń

 
Przegląd Ligowy
PolskiRing.com
BoksKobiet.com
SportyWalki.Pl
PolskiBoks.pl
Boxing.Pl
BoxingForum.Pl
Onet o boksie
Interia o boksie
Katalog stron o boksie
Strona PZB
Strona PZKB
Strona MZB
 
 
Wytwórnia Lodów "LWOWIANKA"
Urząd Miasta
Nowego Sącza
MPEC Sp. z o.o.
Dziennik Polski
Nieruchomosci FORTUNA
Violin Sp. z o.o.
Klub muzyczny SCREAM
Kino Kolejarz
SEZAM