Witamy serdecznie na stronie Sądeckiego Towarzystwa Sportowego SUPERFIGHTER!
Wydarzenia

23.10.2006 : MŚ w Delhi - Sześć reprezentantek Polski

Sześć reprezentantek Polski

Sześć reprezentantek Polski wystąpi w mistrzostwach świata w boksie, które od 17 do 24 listopada odbędą się w Delhi (Indie) - poinformował selekcjoner Leszek Piotrowski.

W składzie znalazły się Ewelina Pękalska (48 kg/Junior Box Poznań), Jagoda Karge (52/Wda Świecie), Karolina Michalczuk (54/niestowarzyszona), Anna Kasprzak (57/Gwardia Warszawa), Kinga Siwa (63/Pomorzanin Toruń) i Beata Małek (80/Superfighter Nowy Sącz). Rezerwową jest Karolina Koszela (66/Stella Gniezno) - powiedział PAP Piotrowski.

Wszystkie zawodniczki są medalistkami mistrzostw Europy, które we wrześniu odbyły się w Warszawie. W hali Torwaru na najwyższym stopniu podium stanęła Małek, drugie miejsce zajęły Pękalska (wtedy w 46 kg) i Michalczuk, a trzecie Karge, Kasprzak (60 kg), Siwa i Koszela.

W poniedziałek reprezentantki Polski wróciły z turnieju z Vejle, a już nazajutrz rozpoczną zgrupowanie w Karpaczu. - W Danii w swoich kategoriach wagowych triumfowały Pękalska i Małek, a Michalczuk przegrała swoją walkę finałową. Dwie z nich w decydujących pojedynkach spotkały się z rywalkami z Indii. Ponadto Pękalską wybrano najlepszą zawodniczką turnieju - dodał szkoleniowiec.

Rok temu MŚ kobiet miały się odbyć w St. Petersburgu, ale niemal w ostatniej chwili zostały przeniesione do innego rosyjskiego miasta - Podolska. Powodem były kłopoty finansowe organizacyjne.
- Indie poradzą sobie z organizacją mistrzostw. Niedawno reprezentantki Indii chciąły nawet przyjechać do Polski na zgrupowanie. Spotykaliśmy się z przeciwniczkami z tego kraju na kilku turniejach, głównie w Stambule. Bilans mamy korzystny - stwierdził Piotrowski.

W Podolsku trzecie miejsce zajęła Małek. To był pierwszy medal dla Polski w historii tych zawodów.
PAP /23.10.2006 11:27

autor: ouvec