rr Strona główna
cc O klubie
Historia, reaktywacja
Dane klubu
Sponsorzy
Przyjaciele
Współpraca
Zapisy
rr Beata Małek
rr Galerie
2007
2006
2005
2004
Nowy Sacz
::R.E.K.L.A.M.A::
Witamy serdecznie na stronie Sądeckiego Towarzystwa Sportowego SUPERFIGHTER!
Wydarzenia

22.04.2007 : Polska - Dania 12:4 w boksie kobiet

Polska - Dania 12:4 w boksie kobietPięściarska reprezentacja Polski kobiet wyraźnie pokonała Danię w oficjalnym meczu międzypaństwowym, który w sobotę odbył się w hali Nowosądeckiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

Rezultat jest nieco mylący. W pojedynku Karge z Nadim sędziowie wyraźnie skrzywdzili bowiem zawodniczkę gości, orzekając jej porażkę. Całe spotkanie stało jednak co zgodnie podkreślili przedstawiciele obydwu stron na wysokim poziomie i było dobrą promocją pięściarstwa. W zespole polskim najlepszą zawodniczką była bezwzględnie Beata Małek z Superfightera Nowy Sącz, która udzieliła swej rywalce przedmałżeńskiej, jeśli tak to mnożna określić, surowej lekcji boksu. Za tydzień nowosądeczanka wychodzi za mąż, w ringu wystąpiła więc po raz ostatni pod panieńskim nazwiskiem.

W zespole Danii z bardzo dobrej strony pokazały się pięściarki najbardziej utytułowane. Zarówno Fadija El Idrissi, jak i Yvonne Rasmussen medalistki mistrzostw świata i Europy - w bezapelacyjny sposób wypunktowały swoje przeciwniczki, zbierając za swój występ oklaski od obiektywnej publiczności. Klasą dorównywała im Diana Nadim. Z całą pewnością nie przegrała swej walki z Jagodą Karge. Sędziowie punktowi widzieli wszak inaczej (chociaż w tym przypadku właściwsze byłoby sformułowanie: chcieli widzieć inaczej). Po zejściu z ringu rozżalona Dunka płakała ponoć w szatni przez pół godziny.

Jak już na wstępie wspomnieliśmy, w ekipie polskiej brylowała Beata Małek. Przeboksowała co prawda z przeciwniczką pełne trzy rundy, ale takie właśnie było przedmeczowe założenie. Mistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata nie chciała zrobić rywalce krzywdy, zadowalając się niepodzielnym panowaniem na ringu. Dość powiedzieć, że właściwie ani razu nie pozwoliła Dunce na zadanie celnego uderzenia. Sama zaś zaprezentowała bogaty repertuar ciosów, wyprowadzanych bez angażowania w nie całej siły. Po zakończeniu spotkania spotkała ją miła niespodzianka: koleżanki z reprezentacji obdarowały pannę młodą upominkami ślubnymi, intonując chóralne "sto lat"...
W reprezentacji Polski z dobrej strony pokazały się ponadto nadzwyczaj ekspresyjna Sandra Kruk i stylowo boksująca Kinga Siwa.

Dodajmy, że w jednej z walk pokazowych, stoczonych przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów międzypaństwowych, debiutujący w ringu Bartłomiej Turek, wychowanek Radosława Pietrzkiewicza z Superfightera, jednogłośnie na punkty wygrał z utytułowanym Piotrem Franczykiem z Magic Brzesko. Pojedynek toczony był w kat 75 kg. W innej towarzyskiej potyczce w kat. 57 kg, w której naprzeciw siebie stanęły kadrowiczki, Natalia Kowalska 3-0 pokonała Karolinę Kopińską.
Do pięściarskiej konfrontacji Polska - Dania, nad którą patronat prasowy sprawowała redakcja "Dziennika Polskiego", będziemy pewnie jeszcze wracać. Dzisiaj ograniczmy się do wyrażenia opinii, że przedsięwzięcie okazało się sukcesem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

Wszyscy zadowoleni

Beata Małek, zawodniczka Superfightera:
- Wreszcie będę mogła skoncentrować się na przygotowaniach do ślubu. Nie zaangażowałam w dzisiejszą walkę wszystkich swych sił. Line to szalenie sympatyczna i ładna dziewczyna. Nie było potrzeby siniaczyć jej buzi. Ja zresztą też nie chciałam narażać się na jakieś defekty. Boksowałam więc tak, żeby wygrać. Czy mogłam przed czasem pokonać rywalkę? Pewnie mogłam. Publiczność przyszła jednak popatrzeć na boks, a nie na bijatykę.

Leszek Piotrowski, trener reprezentacji Polski:
- Zadowolony jestem zarówno z przebiegu spotkania, jak i z warunków socjalnych i treningowych, jakie zapewnili nam organizatorzy. Dziękuję im za poświęcenie i za wykonanie dobrej roboty. Będę czynił starania, by Rytro stało się stałym miejscem naszych zgrupowań. Nigdzie nie będzie nam lepiej. Jeśli chodzi o sam mecz, to był on jednym z etapów przygotowań m.in. do prestiżowego turnieju, na który wybieramy się w maju do Turcji. W mojej drużynie wyróżniam Kingę Siwą, Agnieszkę Nowosielską i oczywiście Beatę Małek. Rozczarowała mnie natomiast nieco Karolina Koszela.

Henrik Pedersen, trener reprezentacji Danii:
- Jesteśmy oczarowani sądecką gościnnością. Pobyt w waszym mieście zaliczę do najbardziej udanych wyjazdów zagranicznych. I mówię to bez cienia kurtuazji. Organizatorzy zadbali, by nie brakowało na niczego. Zwiedziliśmy piękną okolicę, podobała się nam Krynica, dziewczęta poczyniły drobne zakupy. U was wszystko jest znacznie tańsze niż w Danii. A sam mecz stał na wysokim poziomie. Polki wygrały zasłużenie, chociaż trochę za wysoko. Diana Nadim była lepsza od swej polskiej rywalki.

Wyniki walk (reprezentantki Polski na pierwszym miejscu):

 • kat wag. 50 kg: Kinga Ruszczyńska - Fadija El Idrissi 0-3;
 • 54 kg: Sandra Kruk - Maja Gierringe 1 runda rsc.;
 • 57 kg: Jagoda Karge - Diana Nadim 2-1;
 • 63 kg: Agnieszka Nowosielska - Gry Espensen 2-1;
 • 63 kg: Kinga Siwa - Sisse Larson 3-0;
 • 66 kg: Ewa Gawenda - Malene Malmberg 2 do remisu;
 • 66 kg: Karolina Koszela - Yvonne Baek Rasmussen 0-3;
 • 70 kg: Beata Małek - Line Thygesen 3-0

  info: Dziennik Polski

  autor: ouvec

Komentarze(0)

 
Przegląd Ligowy
PolskiRing.com
BoksKobiet.com
SportyWalki.Pl
PolskiBoks.pl
Boxing.Pl
BoxingForum.Pl
Onet o boksie
Interia o boksie
Katalog stron o boksie
Strona PZB
Strona PZKB
Strona MZB
 
 
Wytwórnia Lodów "LWOWIANKA"
Urząd Miasta
Nowego Sącza
MPEC Sp. z o.o.
Dziennik Polski
Nieruchomosci FORTUNA
Violin Sp. z o.o.
Klub muzyczny SCREAM
Kino Kolejarz
SEZAM