rr Strona główna
cc O klubie
Historia, reaktywacja
Dane klubu
Sponsorzy
Przyjaciele
Współpraca
Zapisy
rr Beata Małek
rr Galerie
2007
2006
2005
2004
Nowy Sacz
::R.E.K.L.A.M.A::
Witamy serdecznie na stronie Sądeckiego Towarzystwa Sportowego SUPERFIGHTER!
Wydarzenia

03.10.2005 : Mistrzostwa Świata, Brązowa Beata

Brązowa Beata


Beata Małek, zawodniczka Superfightera Nowy Sącz, wywalczyła trzecie miejsce w mistrzostwach świata amatorów w boksie kobiet rozgrywanych w podmoskiewskim Podolsku. Stała się tym samym pierwszą w historii polskiego sportu pięściarką, która wraca z medalem z imprezy tej rangi.

Startująca na co dzień w kategorii wagowej 66 kg sądeczanka tym razem wystąpiła w wadze 80 kg. W pojedynku o finał skrzyżowała rękawice z reprezentantką Rosji, aktualną mistrzynią Europy Galiną Iwanową. Cięższa o 15 kg od Polki reprezentantka gospodarzy przez dwie rundy nie potrafiła znaleźć sposobu na szybszą, zwinniejszą, ambitnie i mądrze walczącą Beatę. Na kartach sędziowskich figurował remis. Dopiero w trzecim starciu, ale tylko zdaniem arbitrów, Rosjanka uzyskała przewagę. Potyczka zakończyła się rezultatem 40-31 dla Iwanowej.

- Dałam z siebie wszystko, wydawało mi się, że nie byłam gorsza od rywalki. Sędziowie niestety widzieli to inaczej - powiedziała krótko o swej walce Beata.

Małek zadowolić się więc musi brązowym medalem. To i tak ogromny sukces dziewczyny z Nowego Sącza. Tym bardziej, że jest to jedyny krążek, jaki znalazł się w dorobku polskiej ekipy startującej w Podolsku.

Do występu Beaty Małek w mistrzostwach świata powrócimy po jej przyjeździe do rodzinnego miasta. (dw)

> warto wiedzieć

Beata Małek, ur. w kwietniu 1983 r. w Nowym Sączu. Wychowanka i zawodniczka Superfightera. Przygodę ze sportem rozpoczynała od kick-boksingu, pod okiem Ryszarda Miłka. Od 2000 r. koncentruje się na boksie. Jej trenerem jest Radosław Pietrzkiewicz. Czterokrotna mistrzyni Polski w pięściarstwie, dwukrotna uczestniczka mistrzostw świata i Europy, wielokrotnie stawała na podium w międzynarodowych turniejach, od dwóch lat niepokonana na krajowych ringach. Zwycięzczyni jednego z turniejów o Puchar Świata i mistrzyni Polski w kick-boksingu. Absolwentka liceum. Panna.

"Dziennik Polski" 2005-10-03

autor: ouvec

Komentarze(0)

 
Przegląd Ligowy
PolskiRing.com
BoksKobiet.com
SportyWalki.Pl
PolskiBoks.pl
Boxing.Pl
BoxingForum.Pl
Onet o boksie
Interia o boksie
Katalog stron o boksie
Strona PZB
Strona PZKB
Strona MZB
 
 
Wytwórnia Lodów "LWOWIANKA"
Urząd Miasta
Nowego Sącza
MPEC Sp. z o.o.
Dziennik Polski
Nieruchomosci FORTUNA
Violin Sp. z o.o.
Klub muzyczny SCREAM
Kino Kolejarz
SEZAM