FORMOWANIE MEBLI

image
Etap 1: projektowanie.

Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, wymuszona funkcjonalność oraz forma i dobór materiałów. Podpowiadamy aby nie rezygnować z ciekawych i odważnych materiałów oraz stosowania nowoczesnych rozwiązań.

Starannie przemyślany mebel to najważniejszy element na tym etapie. Wszystko planowane jest z milimetrową dokładnością w programach typu CAD. Pozwala to na opracowanie modelu 3D i wykonanie jego foto realistycznej wizualizacji. Duża dokładność i staranność projektu to konieczność, która pozwala uniknąć błędów i pozwala poprawnie zaplanować kolejne etapy realizacji.

Stosujemy materiały

image
Etap 2: montowanie mebla w stolarni.

Płyty meblowe cięte są na piłach formatowych oraz centrach obróbczych według zamówienia zgodnego z projektem. To tu niezbędna jest ta milimetrowa dokładność projektu. Tak sformatowane płyty oklejane są na widocznych krawędziach obrzeżem PVC i ABS. Nietypowe elementy ze wzglądu na łukowate lub krzywoliniowe kształty frezowane i oklejane są ręcznie. Z tak przygotowanej płyty można składać w mebel.

Do podstawowego montażu mebli służą konfirmaty. Jednak w bardziej eksponowanych meblach gdzie mebel będzie widoczny z różnych stron wykonujemy złącza meblarskie ukryte (śruby młoteczkowe, złącza mimośrodowe itp.). Dla całkowitego ukrycia złącza wykonujemy klejenie elementów na bukowych lamelach mocowanych we frezowanych gniazdach. Dobór odpowiednich połączeń i staranność ich wykonania jest podstawą wytrzymałości mebla podczas jego użytkowania.

Na tym etapie montowane są wszystkie okucia meblarskie takie jak: prowadnice szuflad i relingi, podnośniki, zawieszki, nóżki, zawiasy drzwiczek, carga i wiele innych. Różnorodność akcesoriów na rynku obecnie jest bardzo bogata. Jakość stosowanych akcesoriów odgrywa wielką rolę w funkcjonalności i użytkowaniu wykonanego mebla. Staramy się przekonywać do wybierania znanych i sprawdzonych producentów okuć meblowych.

image
image
Etap 3: pakowanie, transport i montowanie na miejscu.

W zakres wykonania mebla wliczony jest również montaż na miejscu u Klienta. Np. szafki kuchenne wymagają ustawienia lub zawieszania, wypoziomowania i wyregulowania wszystkich zawiasów i prowadnic szuflad. Szafy składane są z poszczególnych części i zamykane drzwiami przesuwnymi które montuje się bezpośrednio na miejscu. Ten montaż to o niejednokrotnie połowa pracy jaką wymaga gotowy mebel.

Składamy, odpowiednio pakujemy na czas transportu i przewozimy w częściach lub w całości mebel do klienta. Na każdym etapie realizacji odpowiadamy za jakość i stan mebla. Przy meblowaniu nowo realizowanych mieszkań czy domów oceniamy kiedy ze względu na warunki bezpiecznie można wstawić pierwszą szafkę. Efekt finalny zamówienia zgodny z życzeniem i wyborami klienta jest podstawą do zadowolenia obu stron.