MŚ w boksie: Sześć reprezentantek Polski:

Sześć reprezentantek Polski wystąpi w mistrzostwach świata w boksie, które od 17 do 24 listopada odbędą się w Delhi (Indie) - poinformował selekcjoner Leszek Piotrowski. więcej >>

Beata Małek wygrała w Danii

Beata Malek

Ewelina Pekalska

Beata Małek, zawodniczka nowosądeckiego Superfightera, zwyciężyła w rozgrywanym w duńskim Vejle silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju pięściarskim kobiet Venus Box Cup.

Ewelina Pękalska (48 kg) i Beata Małek (80 kg), odpowiednio srebrna i złota medalistka niedawnych warszawskich mistrzostw Europy, triumfowały w swoich kategoriach wagowych w turnieju bokserskim kobiet w duńskim Vejle. W niedzielnych pojedynkach finałowych aż 9 razy (na 12 kategorii wagowych) do ringu wchodziły gospodynie zbliżających się Mistrzostw Świata, reprezentantki Indii. W kategorii 48 kg Ewelina Pękalska wygrała z Hinduską Chowdhury Kalpanae - 25:14 i znakomicie rozpoczęła dzień dla Polski :) W kategorii 54 kg - drugi pojedynek polsko-hinduski, Devi Laishram Sarita kontra Karolina Michalczuk. Niestety walka zakończyła się przegraną Polki różnicą 2 punktów, 34:32. W ostatniej "polskiej" walce - w kategorii 80 kg - Beata Małek wygrała zdecydowanie z Kanadyjką Maude Bergeron, 28:10.

Ogólnie nasza kadra wygrała 7 pojedynków, przegrywając 4 razy. 2 złote medale i 1 srebrny to trzeci wynik turnieju, za Indiami (5 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy) i Francją (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy).

Pozostałe artykuły :

• Dziennik Polski, Sądeczanie zdobyli Danię
  • Dziennik Polski, Pietrzkiewicz na czele kadry
  • Wyniki finałów:

• 46 kg.: M.C. Mery Com/IND – Steluta Duta/ROM – AB 3.rnd.
  • 80 kg.: Beata Małek/POL – Maude Bergeron/CAN – 28:10
  • 86 kg.: Irina Sinetskaya/RUS – Elena Surkova/RUS – RSCO 2.rnd.

• ME kobiet w boksie:

Złoty medal Małek

sts

Beata Małek zdobyła w Warszawie złoty medal mistrzostw Europy kobiet w boksie. W finałowej walce w wadze 80 kg pokonała na punkty 30:7 broniącą tytułu Rosjankę Galinę Iwanową.

Dotychczasowym największym sukcesem 23-letniej Beaty był brązowy medal ubiegłorocznych mistrzostw świata. W półfinale w rosyjskim Podolsku nie sprostała... Iwanowej, późniejszej triumfatorce zawodów. W dorobku rok starszej rywalki jest także m.in. wicemistrzostwo Starego Kontynentu w 2004 roku.

Srebrne medale w hali Torwaru wywalczyły Ewelina Pękalska (46 kg) i Karolina Michalczuk (54 kg), a brązowe Jagoda Karge (52 kg), Anna Kasprzak (60 kg), Kinga Siwa (63 kg) oraz Karolina Koszela (66 kg). W klasyfikacji medalowej i punktowej Polska zajęła trzecie miejsce, za Rosją i Turcją.